Działanie kolagenu

Działanie Kolagenu Naturalnego Inventia potwierdzone przez niezależne laboratorium badawcze:

  • Wzrost jędrności skóry nawet o 59%
  • Zmniejszenie głębokości zmarszczek nawet o 43%
  • Wzrost nawilżenia skóry nawet o 34%
  • Wzrost wygładzenia skóry nawet o 29%
  • Wzrost elastyczności skóry nawet o 17%
  • Kolagen uzupełnia również niedobór aminokwasów.

 

Kolagen Naturalny Inventia a hydrolizat stosowany w innych kosmetykach

Kolagen Naturalny Inventia to produkt zawierający natywny kolagen, taki sam jak ten budujący naszą skórę, włosy, kości czy stawy. Natywny kolagen występuje w postaci potrójnej helisy. Kolagen poddany hydrolizie, to mieszanina peptydów i aminokwasów, czyli fragmentów cząsteczek kolagenu.
Kolagen poddany hydrolizie nie ma zdolności powrotu do naturalnej, początkowej struktury. Oznacza to, że hydrolizat nie jest w stanie oddziaływać na skórę w taki sam sposób jak natywny kolagen.

Porównanie działania Kolagenu Naturalnego Inventia i hydrolizatu potwierdziło skuteczniejsze działanie Kolagenu Naturalnego. Do badania prowadzonego przez niezależne laboratorium badawcze, wykorzystywano specjalistyczną aparaturę porównującą parametrów biochemicznych skóry.

Stosowanie Kolagenu Naturalnego Inventia spowodowało znaczne ujędrnienie skóry. Działanie hydrolizatu okazało się nikłe. Wzrost jędrności skóry zanotowano u wszystkich osób testujących Kolagen Naturalny Inventia. Jędrność wzrosła średnio o ponad 30%. W przypadku hydrolizatu, wzrost jędrności zanotowano tylko u 42% osób stosujących preparat, średni wzrost jędrności wyniósł jedynie 7%.
Kolagen Naturalny Inventia nie tylko ujędrnia skórę, ale wygładza już istniejące zmarszczki. Hydrolizaty nie mają takich właściwości.

Badania dowiodły, że zmniejszenie głębokości zmarszczek wystąpiło u 85% osób stosujących Kolagen Naturalny Inventia. Zmarszczki zmniejszyły się średnio o 27%.

W grupie testującej hydrolizat u ¾ osób z badanej grupy zanotowano zmiany w głębokości zmarszczek, średnie zmniejszenie głębokości wyniosło tylko 7%.
Produkcja hydrolizatu wymaga zastosowania agresywnych warunków produkcji – często wysokiej temperatury lub substancji chemicznych takich jak silne kwasy czy zasady. Niewielkie ilości tych substancji mogą pozostać w produkcie końcowym. Do produkcji hydrolizatów często wykorzystywane są kości czy chrząstki zwierząt.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że hydrolizowany kolagen pod względem składu chemicznego nie różni się od żelatyny, która jest wykorzystywana w przemyśle spożywczym do produkcji galaretek, deserów, cukierków itp.
Koszty otrzymywania hydrolizatów są znacznie niższe niż w przypadku natywnego kolagenu, co jest przyczyną stosowania hydrolizatów przez wielu producentów kosmetyków.
Przy otrzymywaniu Kolagenu Naturalnego Inventia nie są wykorzystywane żadne szkodliwe substancje chemiczne ani wysoka temperatura. Produkcja hydrolizatu może generować ścieki zawierające używane w procesie chemikalia. Ponadto zastosowanie wysokiej temperatury prowadzi do wysokiego zużycia energii. Nie można więc powiedzieć, że jest to proces przyjazny dla środowiska.
Hydrolizaty wołowe mogą być źródłem białek prionowych, które są przyczyną groźnych chorób. Kolagen Naturalny Inventia jest otrzymywany ze skór rybich, które nie są źródłem prionów.

Print Friendly