Liporeducyl®

Liporeducyl® (INCI: Lecithin, Caffeine, Butcherbroom (Ruscus Aculeatus) Root Extract, Tea-Hydroiodide, Ivy (Hedera Helix) Extract, Carnitine, Escin, Tripeptide-1)

Jest bogatą kompozycją szczególnie aktywnych substancji zamkniętych w liposomach co ułatwia penetracje naskórka i umożliwia dotarcie aż do najgłębszych warstw skóry. Substancje aktywne uwalniane w głębokich warstwach epidermy skutecznie walczą z cellulitem. W skład tej kompozycji wchodzą:

  • Kofeina – posiada udowodniony efekt lipolityczny. Kofeina blokuje enzym (fosfodiesterazę) odpowiedzialny za destrukcje cząsteczek (cAMP) biorących udział w rozkładzie TAG. Poprawia również krążenie krwi przez co ułatwiają eliminacje toksyn.
  • Escyna – to substancja naturalnie występująca w nasionach kasztanowca. Escyna niezwykle efektywnie uszczelnia drobne naczynia zwiększając ich odporność na pękanie i wysięki osocza, które prowadzą do obrzęków. Tak dobra ochrona naczyń jest spowodowana wielokierunkowym działaniem escyny. Związek ten hamuje działanie enzymu hialuronidazy, który rozkłada główne spoiwo śródbłonka naczyń-kwas hialuronowy. Ponadto hamuje on inny enzym odpowiedzialny za rozkład substancji budulcowych naczyń krwionośnych. Escyna hamuje także stany zapalne naczyń, które je niszczą, hamując aktywność enzymu produkującego zapalne hormony tkankowe. Escyna zmniejsza również lepkość krwi ułatwiając jej przepływ i zapobiegając zakrzepom żylnym. Ponadto substancja ta zwiększa napięcie żylne jednocześnie zmniejszając pojemność żylną zapobiegając powstawaniu zastojowi krwi. Wpływ escyny nie ogranicza się wyłącznie do układu krwionośnego. Posiada ona równie zbawienny wpływ na układ limfatyczny poprawiając ogólnie krążenie limfatyczno-żylne.
  • L-karnityna – jest czasami określana mianem witaminy BT, jest związkiem niezbędnym w energetycznych przemianach kwasów tłuszczowych. Jest cząsteczką, która transportuje długołańcuchowe kwasy tłuszczowe do mitochondriów gdzie ulegają spaleniu a usuwa z nich średnio- i krótkołańcuchowe KT oraz inne acylowe związki, które w nadmiarze mogą być toksyczne. L-karnityna jest również skutecznym antyoksydantem ma więc zdolność stabilizowania błon biologicznych. Wykazano również jej ochronny wpływ na naczynia krwionośne. Ponadto jest związkiem, który bierze czynny udział w usuwaniu toksyn z organizmu. Działanie detoksyfikujące jest spowodowane zdolnością chelatowania metali. Metale ciężkie po związaniu z L-karnityną są wydalane z organizmu tak samo jak szkodliwy nadmiar biopierwiastków.
  • Trójpeptyd glicyna-histydyna-lizyna – jest to oligopeptyd zdolny do wybiórczego wychwytywania produktów utleniania lipidów. Związanie tych szkodliwych związków znacznie zwiększa efektywność działania pozostałych składników kompozycji.
  • Ruszczyk kolczasty (wyciąg) – roślina ta bogata jest w saponiny sterydowe, fitosterole, flawonoidy, KT, triterpeny, kumaryny i alkaloidy. Związki aktywne (ruscogenins i neuroruscogenins) w niej zawarte zwężają światło naczyń krwionośnych przez co poprawia się znacznie przepływ krwi. Ponadto związki te zwiększają elastyczność naczyń i hamują stany zapalne. Wyciąg z tej cennej rośliny poprawia również przepływ limfy. Wzmocnienie i uszczelnienie naczyń krwionośnych oraz pobudzenie przepływu limfy ogranicza wysięki do otaczających tkanek zmniejszając obrzęki i zwiększając wydalanie toksyn.
  • Jod – jest pierwiastkiem niezwykle cennym przy zwalczaniu tkanki tłuszczowej. Wpływa on na usprawnienie i przyspieszenie metabolizmu. Powoduje to z jednej strony szybszą eliminację tkanki tłuszczowej z drugiej zaś strony wzmaga wydalanie toksyn.
  • Bluszcz pospolity (wyciąg) – zawiera bogactwo związków a przede wszystkim kwaśne saponiny trójterpenowe (a-hederyna), alkaloidy (emetyna), flawonoidy (rutyna), fenolokwasy (chlorogenowy i kofeinowy). Bogactwo tych składników powoduje, że bluszcz ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe a także udrażniające, napinające i ściągające. Związki zawarte w bluszczu (głównie saponiny) mają silne zdolności drenowania tkanek a także stymulują krążenie krwi i uaktywniają odpływ limfy. Takie działanie z jednej strony ułatwia składnikom aktywnym dotarcie do miejsc w których odkłada się tłuszcz natomiast z drugiej strony wpływa to na lepsze wchłanianie i usuwanie toksyn i wody oraz intensyfikację przemiany materii i rozkład TAG zamkniętych w adipocytach. Ponadto wyciąg z bluszczu wzmacnia drobne naczynia krwionośne przed pękaniem.
Print Friendly