FAQs

Q?

Glikol? Co to za składnik? Jakie ma zastosowanie?

A.

Glikol kaprylowy (INCI: Caprylyl glycol) jest składnikiem kosmetycznym, który dzięki wielu korzystnym właściwościom jest chętnie używany w kosmetykach, również w kosmetykach dla dzieci, ECO i ORGANIC. Chemicznie związek ten należy do rodziny glikoli czyli molekuł, które zawierają w swoim składzie cząsteczkę alkoholu dwuwodorotlenowego, ale nie należy go mylić z takimi składnikami jak glikol etylenowy. Mimo, iż nazwy tych składników mają ten sam człon i podobne nazwy INCI, łączy je tylko przynależność do jednej grupy chemicznej, natomiast dzielą zarówno właściwości jak i pochodzenie. Glikol kaprylowy jest alkoholową pochodną kwasu tłuszczowego, a dokładniej rzecz biorąc kwasu kaprylowego, który występuje naturalnie m. in. w mleku niektórych ssaków i w oleju kokosowym. Obecność molekuły tłuszczowej sprawia, iż składnik ten delikatnie natłuszcza skórę, tworząc na jej powierzchni warstwę zabezpieczającą przed ucieczką wody, jednocześnie wygładzając ją i zmiękczając. Jest on również doskonałym składnikiem nawilżającym. Dzięki swojej budowie, i niewielkiej masie cząsteczkowe,j wspomaga on także transport składników w głębsze warstwy, zwiększając ich efektywność. Jest chętnie używany w produktach myjących, jako składnik odbudowujący barierę lipidową naskórka, uszkadzaną podczas mycia. Cenną właściwością tego składnika jest również ochrona kosmetyków przed rozwojem niekorzystnej mikroflory. Bezpieczeństwo tego składnika było wielokrotnie potwierdzane. Jest on dopuszczony do stosowania w kosmetykach na terenie Unii Europejskiej, we wszystkich typach produktów w tym w produktach dla dzieci, produktach do demakijażu oczu, produktach do pielęgnacji twarzy oraz myjących. Jego bezpieczeństwo potwierdzono również za oceanem. Cosmetic Ingredient Review (CIR) Expert Panel na podstawie dogłębnej analizy dostępnych danych naukowych jednoznacznie stwierdził, że glikol kaprylowy jest bezpiecznym składnikiem kosmetyków. Dzięki potwierdzonemu bezpieczeństwu i wielorakim korzystnym właściwościom związek ten jest poszukiwanym składnikiem kosmetyków, nie budzącym wątpliwości.

Print Friendly

Q?

Matrixyl® 3000 co to za składnik? Jakie jest jego działanie?

A.

MARTIXYL® laureatem nagrody In Cosmetics

W tym roku na prestiżowej międzynarodowej konferencji In Cosmetics Matrixyl® otrzymał nagrodę za najbardziej innowacyjny składnik ostatnich 25 lat.

Matrixyl® 3000 jest używany w kilku kosmetykach naszej serii Kolagen Naturalny Inventia®, a mianowicie w Kolagenowym Kremie na Dzień, Kolagenowym Kremie na Noc oraz Kolagenowym Mleczku Witalizującym.

Matrixyl® 3000 składa się z dwóch matrykin czyli peptydowych nośników informacji, której źródłem są fragmenty komórkowej matrycy pozakomórkowej.

Oddziałują one ze specyficznymi receptorami, powodując aktywację genów zaangażowanych w procesy naprawcze skóry tj. rekrutacja fibroblastów, proliferacja komórek, ustawianie i zakotwiczanie keratynocytów i synteza macierzy pozakomórkowej czyli najogólniej rzecz biorąc naprawy uszkodzeń skóry spowodowanych starzeniem.

W celu udowodnienia działania Matrixyl® 3000 przeszedł serię badań in vitro, in vivo i ex vivo, które potwierdziły jego efektywność. Jednoznacznie udowodniono, że składnik ten wpływa na produkcję składników skóry i odwraca proces chronologicznego starzenia ale także odkryto, że chroni przed fotostarzeniam.

Markerem starzenia skóry są między innymi beta-galaktozydaza i progeryna. Z wiekiem ich ilość w ustroju wzrasta. Matrixyl® 3000 zmniejsza zarówno aktywność beta-galaktozydazy jak i powstawanie progeryny. Ponadto składnik ten zwiększa syntezę białek odpowiadających za zakotwiczenie i spójność skóry oraz połączenia skórno-naskórkowego tj. kolagen typu I, IV, VII, XVII, nidogen I, fibronektyna i kwas hialuronowy.

Promieniowanie UV bardzo silnie wpływają na warstwę siateczkową skóry, która jest kluczowym elementem ciągłości całej powłoki skórnej i w największej mierze odpowiada za funkcje skóry właściwej. Matrixyl® 3000 wykazuje zdolność do wzmacniania struktury tej warstwy skóry właściwej i w znaczący sposób wspomaga rekonstrukcję sieci włókien kolagenu i elastyny ją budujących.

Matrixyl® 3000 jest więc doskonałym składnikiem kosmetyków stanowiących uzupełnienie do stosowania Kolagenu Naturalnego Inventia®.

Print Friendly

Q?

Dlaczego korzystniejsze jest przyjmowanie kolagenu w postaci suchych kapsułek od produktów płynnych zawierających rozcieńczone białka lub peptydy?

A.

Kapsułki, w składzie których znajduje się kolagen w postaci suchej, zawierają zazwyczaj więcej kolagenu w mniejszej objętości produktu, są więc bardziej skoncentrowane. Nie bez znaczenia jest również to, że produkty suche są bardziej odporne na zakażenia mikroorganizmami. Jeżeli poziom wilgoci jest niski, tak jak w przypadku suplementów diety w kapsułkach czy tabletkach, nie ma potrzeby dodawania do nich konserwantów, ponieważ ryzyko zakażenia jest znikome. Ponadto suche produkty nie muszą być poddawane pasteryzacji lub sterylizacji w przeciwieństwie do produktów wodnych, w celu ich zabezpieczenia. Zarówno pasteryzacja jak i sterylizacja są procesami bezpiecznymi
i szeroko wykorzystywanymi w przemyśle spożywczym, ale w wyniku ich działania wartość biologiczna produktu może ulec zmianie.
Ostatnią rzeczą na którą należy zwrócić uwagę, jest informacja, jaką formę kolagenu zawiera suplement diety – występuje on tu w postaci liofilizowanej.
Liofilizacja to proces polegający na usunięciu wody w bardzo niskiej temperaturze, dzięki czemu nie ma zagrożenia utraty aktywności biologicznej oraz wartości odżywczych, dlatego produkty liofilizowane, w tym kolagen natywny, uważane są za znacznie cenniejsze niż te otrzymywane tradycyjnymi metodami suszenia.

Print Friendly

Q?

Jak zrodził się pomysł poszerzenia oferty firmy o suplementy diety?

A.

Technolodzy firmy Inventia, wychodząc naprzeciw ambicjom wspólników firmy oraz  chcąc wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinie biotechnologii, przy wsparciu jednostek zewnętrznych głównie Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej stworzyli autorską, unikatową recepturę suplementu diety INVITA SKIN BEAUTY. Suplement miał stać się uzupełnieniem codziennej pielęgnacji Kolagenem Naturalnym Inventia.
Wiele trudu zajęło nam opracowanie technologii pozyskiwania kolagenu liofilizowanego
w takiej formie, aby móc go zamknąć w małej kapsułce. Udało się to w roku 2007. Natywny Kolagen Naturalny Inventia® uzupełniono w składzie ekstraktem z alg morskich, bogatym w witaminy i składniki mineralne oraz cenną w zwalczaniu wolnych rodników witaminą E. Receptura opiera się wyłącznie na składnikach naturalnych, aktywnych biologicznie. Suplement zyskał sympatię wielu użytkowników. Stąd firma Inventia podjęła pracę nad kolejnymi produktami, które mamy nadzieję również Państwa zachwycą.

Print Friendly

Q?

Dlaczego warto uzupełnić codzienną pielęgnację Kolagenem Naturalnym Inventia o kosmetyki z serii kolagenowej Inventia?

A.

Kosmetyki z serii Inventia zostały skomponowane z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologicznie składników aktywnych. Podstawą ich działania jest Kolagen Naturalny Inventia. Uzupełnienie kolagenu stanowią liczne aktywne substancje, wykazujące z nim synergiczne działanie. Stosujemy składniki zawierające aktywne peptydy, wyciągi roślinne, naturalne oleje czy surowce oparte o mikroorganizmy takie jak algi. Nie sposób wymienić wszystkich użytych do produkcji surowców, jednak na uwagę zasługuje kilka szczególnie ciekawych.
MatrixylTM 3000, znajdujący się w obu naszych kremach, zawierający peptydowe cząsteczki będące nośnikami informacji o naprawie skóry, pobudza ją do produkcji kolagenu i elastyny. Natomiast Eyeseryl®, obecny w eliksirze pod oczy, również zawierający aktywne peptydy, hamuje niekorzystne zmiany zachodzące w kolagenie zawartym w naszej skórze. Skutkuje to zmniejszeniem obrzęków i cieni pod oczami, które są powszechnym problemem wielu kobiet i mężczyzn.
Liporeductyl®, zastosowany w serum wyszczuplającym jest mieszaniną peptydów
i aktywnych wyciągów roślinnych zamkniętych w liposomach, co umożliwia im skuteczne oddziaływanie. Substancje te poprawiają mikrocyrkulację, usuwają nadmiar wody
i redukują „skórkę pomarańczową”.
Surowce takie jak Hydromanil czy Moist 24TM to wyciągi z niezwykłych roślin pozwalających szybko i długotrwale nawilżyć przesuszoną skórę.
Pepha®- Tight, zawierający wyciąg z mikroalg odpowiedzialny jest za wygładzenie
i delikatne napięcie skóry, co pozawala uzyskać natychmiastowy efekt liftingujący.
Można by mnożyć przykłady takich substancji, wchodzących w skład naszych kosmetyków. Co ważne, ich działanie poparte jest badaniami naukowymi.  Systemy zarządzania  jakością, funkcjonujące w naszej firmie zapewniają stosowanie tylko najwyższej jakości składników.

Print Friendly

Q?

Czy preparat Kolagen Naturalny Inventia możemy polecać do nakładania na stawy?

A.

Część naszych dotychczasowych klientów nakłada preparat Kolagen Naturalny Inventia Graphite na okolice stawów, chwaląc jego dobroczynne działanie. Mimo pozytywnej rekomendacji klientów producent nie może przypisać działania terapeutycznego produktowi kosmetycznemu. Powyższe refleksje klientów skłaniają nas jednak do przeprowadzenia bardziej szczegółowych badań w tym kierunku. Jest to jednak proces kosztowny i czasochłonny.

Print Friendly

Q?

Czy Inventia PT posiada pozwolenie na produkcję kolagenu spożywczego?

A.

Tak. Inventia Polish Technologies Sp. z o.o. posiada pozwolenie na produkcję kolagenu spożywczego z ryb oraz ma nadany numer weterynaryjny identyfikujący zakład. Informacje te można znaleźć na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego – www.wetgiw.gov.pl w zakładce „Producenci”.

Print Friendly

Q?

Czy proces produkcji kosmetyków i suplementów diety jest objęty zewnętrznym nadzorem?

A.

Tak, proces produkcji kosmetyków i suplementów diety w Inventia PT Sp. z o.o. jest objęty nadzorem przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz przez Powiatowego Inspektora Weterynarii. Ponadto Inventia jako jedna z nielicznych firm w Polsce działa według trzech międzynarodowych norm ISO: 9001 „System Zarządzania Jakością”,
22000 „Systemy zarządzania bezpieczeństwem żywności. Wymagania dla każdej organizacji należącej do łańcucha żywnościowego” oraz 22716 „Kosmetyki. Dobre praktyki produkcji (GMP). Przewodnik Dobrych Praktyk Produkcji”. Zgodność produkcji
z wymaganiami zwartymi w tych normach każdego roku jest sprawdzana przez zewnętrzną organizację, która bada, czy wszystkie etapy – począwszy od zakupu surowca aż do wytworzenia produktu gotowego i dostarczenia go do klienta – spełniają międzynarodowe standardy higieny i bezpieczeństwa oraz zapewniają wysoką jakość. Kupując produkty oferowane prze Inventię, mają Państwo pewność, że są one bezpieczne, wytwarzane
z najwyższą starannością i zgodnie z rygorystycznymi wymaganiami. Żadna z firm równolegle produkujących kolagen i kosmetyki kolagenowe tych kryteriów nie spełnia.

Print Friendly

Q?

W jaki sposób pozyskiwane są skóry ryb, z których otrzymuje się Kolagen Naturalny Inventia?

A.

Skóry ryb, z których korzystamy w procesie produkcji, pozyskiwane są od sprawdzonych dostawców i z kontrolowanych łowisk. Każdy dostawca jest przez nas cyklicznie audytowany w celu sprawdzenia jakości. Ponadto zakupione skóry są dokładnie badane
w zewnętrznym akredytowanym laboratorium w celu określenia zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Tylko skóry spełniające restrykcyjne wymagania są dopuszczane do produkcji.

Print Friendly

Q?

Czy wszystkie składniki kosmetyków stosowanych w produktach firmy Inventia są bezpieczne?

A.

Wszystkie składniki – zarówno aktywne jak i bazowe, a także kompozycje zapachowe  -stosowane w produktach Inventii w użytych stężeniach są bezpieczne. Każdy produkt posiada Ocenę Bezpieczeństwa potwierdzającą, że spełnia on wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym odnośnie do bezpieczeństwa dla zdrowia ludzi.

Print Friendly

Q?

Jakie produkty firmy Inventia mogą być stosowane przez osoby ze skórą szczególnie wrażliwą/alergiczną?

A.

Spośród kosmetyków oferowanych przez Inventię osoby ze skórą szczególnie wrażliwą
i alergiczną mogą stosować: Kolagen Naturalny Inventia w trzech rodzajach – Platinum, Silver i Graphite, Serum Kolagenowe, Mleczko Witalizujące do Twarzy i Błyszczyk Kolagenowy do ust oraz Żel do Mycia Twarzy.

Print Friendly

Q?

Czy Kolagen Naturalny Inventia może być stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą?

A.

Skóra wrażliwa wymaga szczególnej troski ze względu na swoją reaktywność. Na skutek pogłębiającego się zanieczyszczenia środowiska oraz nieustannego stresu zwiększa się liczba osób nabywających nadwrażliwość na niektóre składniki żywności oraz kosmetyków. Kolagen Naturalny Inventia był testowany na osobach z wrażliwą skórą i po jego stosowaniu nie stwierdzono dodatnich odczynów, co świadczy o tym, że nie wykazuje on właściwości drażniących i uczulających. Pod względem dermatologicznym spełnia on wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach hipoalergicznych.

Print Friendly

Q?

Kolagen Naturalny Inventia nie zawiera konserwantów. Czy można mieć pewność, że w czasie jego używania nie zakazimy się drobnoustrojami, które przeniosą się na skórę?

A.

Kolagen Naturalny Inventia jest bardzo skoncentrowanym preparatem zawierającym natywny kolagen, który jest szczególnie narażony na zakażenia mikrobiologiczne. Niemniej jednak dzięki szczególnie rygorystycznym warunkom higienicznym w procesie produkcji oraz wprowadzeniu unikatowych rozwiązań technicznych i technologicznych możliwa stała się produkcja Kolagenu Naturalnego Inventia pozbawionego konserwantów. Używanie produktu w podanym na opakowaniu czasie przydatności do użycia jest całkowicie bezpieczne.

Print Friendly

Q?

Czy firma Inventia prowadzi prace nad podwyższeniem stabilności termicznej kolagenu?

A.

Inventia Polish Technologies Sp. z o.o. jako producent natywnego kolagenu rybiego skupia się głównie na dostarczeniu do klienta w pełni wartościowego, biologicznie aktywnego białka. Modyfikacje mające na celu podwyższenie stabilności temperaturowej kolagenu najczęściej prowadzą do zmiany jego struktury, przez co klient otrzymuje produkt, którego aktywność biologiczna jest niższa. Inventia prowadzi badania nad możliwością utrzymania stabilności termicznej kolagenu bez modyfikowania jego składu.
Cząsteczka kolagenu składa się z trzech łańcuchów polipeptydowych tzw. podjednostek. Kolagen natywny obecny w preparatach firmy Inventia był badany pod względem składu podjednostek tworzących cząsteczkę. Podjednostki kolagenowe u młodych organizmów są powiązane ze sobą słabymi oddziaływaniami i z łatwością mogą być rozdzielone, natomiast wraz z wiekiem ulegają one sieciowaniu i rozdzielenie ich staje się coraz trudniejsze. Sieciowanie powoduje także wzrost odporności kolagenu na rozpad temperaturowy nawet powyżej 40oC. Taka odporność jest jednak niekorzystna ponieważ uniemożliwia spontaniczny rozpad cząsteczki natywnego kolagenu na skórze i uwolnienie jego biologicznego potencjału. Aby maksymalnie wykorzystać biologiczną aktywność kolagenu natywnego, jego cząsteczki muszą dysocjować w temperaturze skóry ciała człowieka, czyli od 34 do 36oC . Dzięki starannej selekcji skór ryb Kolagen Naturalny Inventia zawiera niemalże wyłącznie kolagen natywny zbudowany z podjednostek słabo ze sobą związanych, a temperatura jego denaturacji wynosi 34 oC, co umożliwia naturalny rozpad cząsteczki na skórze i wykorzystanie 100% jej efektywności.

Print Friendly

Q?

Co się stanie, jeśli przetrzymamy Kolagen Naturalny Inventia w temperaturze wyższej niż deklarowana przez producenta?

A.

Krótkotrwałe przechowywanie w temperaturze nieznacznie wyższej nie powinno powodować utraty jego aktywności. Jeśli jednak zauważymy, iż preparat po obniżeniu temperatury nie wraca do swojej pierwotnej żelowej konsystencji – pozostaje płynny, to znaczy, iż mamy do czynienia z mniej wartościowym produktem, gdyż jego aktywna struktura uległa zniszczeniu.

Print Friendly

Q?

Jaka jest odporność termiczna preparatu Kolagen Naturalny Inventia? Czy kosmetyk należy przechowywać w styropianowym opakowaniu przez cały czas użytkowania?

A.

Kolagen, jako cząsteczka biologicznie aktywna, jest wrażliwy na promienie słoneczne oraz wysoką temperaturę. Nasz preparat składa się głównie z kolagenu, musimy więc uważać
i chronić go przed działaniem czynników zewnętrznych, stąd propozycja ochronnego termosu styropianowego, który sprawdza się w czasie transportu, ale również w trakcie przechowywania preparatu na półce w łazience. Przechowywanie w styropianowym opakowaniu nie jest jednak konieczne.
Planując długoterminowe przechowywanie producent zaleca umieszczenie kolagenu
w lodówce, w temperaturze nie niższej niż 50C. Pozwala to dłużej zachować aktywność
i wyjściową barwę preparatu. Barwa z upływem czasu ulega zmianie na lekko słomkową, co jest zjawiskiem naturalnym, nie powodującym zmiany właściwości preparatu.

Print Friendly

Q?

Jakim innym badaniom poddano Kolagen Naturalny Inventia?

A.

Kolagen Naturalny Inventia poza badaniami na efektywność działania był testowany również dermatologicznie na grupie osób, wśród której wszyscy posiadali dodatni wywiad alergiczny. Po stosowaniu Kolagenu Naturalnego Inventia nie stwierdzono dodatnich odczynów, co świadczy o tym, że kosmetyk ten nie wykazuje właściwości drażniących lub uczulających, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany przez osoby ze skórą wrażliwą. Spełnia on wymagania stawiane wyrobom kosmetycznym o deklarowanych właściwościach hipoalergicznych.
Ponadto Kolagen Naturalny Inventia poddano badaniom na brak obecności alergenów oraz zanieczyszczeń mikrobiologicznych w laboratorium Eurofins Scientific AG
w Szwajcarii. Kolagen Naturalny Inventia został poddany analizie na zawartość blisko
30 najczęściej występujących w kosmetykach alergenów. Wyniki przeprowadzonego testu jednoznacznie potwierdzają, że żel kolagenowy jest wolny od alergenów. Dodatkowo przeanalizowano produkt pod kątem zawartości 14 najczęściej występujących
w kosmetykach konserwantów. Nie wykryto żadnego z nich.
Oznaczono zawartość hydroksyproliny w preparacie. Hydroksyprolina jest aminokwasem charakterystycznym dla kolagenu i odpowiada za potencjał kolagenu do wiązania wody. Im wyższa zawartość tego aminokwasu tym więcej wilgoci może związać cząsteczka. Kolagen zawarty w preparacie składa się aż z 8% tego cennego aminokwasu.

Firma Inventia przeprowadziła szereg badań na ludzkich fibroblastach. W wyniku doświadczeń stwierdzono, że Kolagen Naturalny Inventia nie powoduje zmniejszenia żywotności tych komórek a wręcz przeciwnie. Liczba komórek hodowana na podłożu
z kolagenem stanowiła od 93 do 116% w stosunku do komórek w hodowli kontrolnej. Przeprowadzono także klasyczny test na cytotoksyczność Kolagenu Naturalnego Inventia, który potwierdził, że kosmetyk ten nie wykazuje działania toksycznego na fibroblasty.

Kolejne badanie z wykorzystaniem linii ludzkich fibroblastów pokazało, że podłoże
z Kolagenem Naturalnym Inventia jest znacznie szybciej zasiedlane przez fibroblasty. Już po 2 godzinach inkubacji liczba przyczepionych komórek była dwukrotnie większa niż w hodowli kontrolnej. Ponadto w pierwszych godzinach inkubacji fibroblasty najszybciej rozpłaszczały się na podłożu z kolagenem, co potwierdza jego pozytywne oddziaływanie na te komórki.

Print Friendly

Q?

Jakie badania potwierdzają działanie Kolagenu Naturalnego Inventia?

A.

Kolagen Naturalny Inventia wielokrotnie był poddawany testom na efektywność działania. Badania przeprowadzane były w niezależnych ośrodkach badawczych między innymi w Specjalistycznym Laboratorium Badawczym ITA-TEST. Efektywność działania Kolagenu Naturalnego Inventia oceniana była obiektywnie za pomocą aparatury. Wykazano:

  • Zmniejszenie głębokości zmarszczek nawet o 43%!
  • Wzrost jędrności skóry nawet o 59%
  • Wzrost nawilżenia skóry nawet o34%
  • Wzrost wygładzenia skóry nawet o 29%
  • Wzrost elastyczności skóry nawet o 17%

Ponadto po zastosowaniu kosmetyku zaobserwowano efekt natychmiastowego liftingu, czyli tzw. „efekt Kopciuszka” – po kilku chwilach od nałożenia kosmetyku skóra odzyskiwała niezwykłą gładkość.

Print Friendly

Q?

Jak działa Kolagen Naturalny Inventia®?

A.

Kolagen Naturalny Inventia jest kosmetykiem zawierającym kolagen natywny, czyli cząsteczkę w postaci nienaruszonej, posiadającą konformację potrójnej helisy, identyczną
z występującą w naszej skórze. Kolagen jest szczególnie cenny dla naszej skóry ponieważ włókna z niego zbudowane stanowią jej główne rusztowanie i decydują o jej wytrzymałości, elastyczności i sprężystości. Dodatkowo kolagen współdecyduje o poziomie nawilżenia skóry dzięki zdolności do wiązania dużych ilości wody. Już w 25 roku życia rozpoczyna się proces degradacji kolagenu, co prowadzi do utraty sprężystości skóry oraz powstawania zmarszczek czyli powszechnie znanych objawów starzenia. Bioaktywny natywny kolagen stymuluje skórę do odtwarzania rezerwuaru tego najwartościowszego białka w skórze. Kolagen rybi, w momencie kontaktu z ludzką skórą, pod wpływem temperatury oraz czynników występujących na skórze, naturalnie  rozpada się na mniejsze fragmenty. „Produkty rozpadu” kolagenu natywnego różnią się od kolagenu hydrolizowanego, ponieważ  powstały spontanicznie i naturalnie i w taki sposób, jak wymyśliła to natura (proces hydrolizy zachodzi w temperaturach dużo wyższych niż temperatura ludzkiego ciała, wymaga również obecności mocnych odczynników).

Działanie kolagenu natywnego  wspiera i uzupełnia występująca naturalnie w kosmetyku  elastyna, która wraz z nim tworzy struktury podporowe skóry, a obecna w Kolagenie Naturalnym Inventia wspiera odbudowę włókien skóry. Kolejnym cennym składnikiem preparatu jest  kwas mlekowy otrzymywany w sposób naturalny, który w ilościach zastosowanych w Kolagenie Naturalnym Inventia pobudza i odmładza skórę oraz wyraźnie poprawia jej nawilżenie. Dodatkowo kwas mlekowy i glikol kaprylowy wspomagają przenikanie składników preparatu w głębsze warstwy naskórka.
Wszystkie składniki Kolagenu Naturalnego Inventia zostały dobrane w sposób przemyślany, aby wspólnie wzmacniać siłę wzajemnego działania.

Print Friendly